37. ročník Zimní ligy házedel - 2. ročník Memoriálu Jindřich a Samka

10.03.2017 21:18

37. ročník Zimní ligy házedel – 2. ročník Memoriálu Jindřicha Samka

Páté kolo letošního ročníku této soutěže proběhlo 4. 3. 2017.  Počasí nám přálo po celých pět kol. Účastníky neodradily ani třeskuté mrazy v prvním kole, které se konalo již první lednovou sobotu. V posledním kole byli zase odměněni téměř jarním počasím.

Sportovní soutěž pořádanou v rámci akcí Prožijte Svitavy pořádá Modelklub a Středisko volného času Tramtáryje Svitavy.

Liga obsahuje pět soutěží a s házedly a začalo se létat již 7. ledna 2017.

V pravidelných čtrnáctidenních cyklech se létalo na louce u Schindlerova háje.  Již pravidelní účastníci ze Svitav, Litomyšle, Chocně, Chotěboře, Uničova a Litovle mnohdy bojovali i s nepřízní počasí. Letos jsme zaznamenali vůbec rekordní účast. Ve všech pěti kolech se dohromady zúčastnilo 92 soutěžících, což je na soutěž házedel opravdu hodně. Trochu mrzí nízká účast mládeže.

Vyhodnocení proběhlo 4. března v klubovně modelklubu v Cihelně a ti nejlepší si odnesli poháry, ceny, diplomy a propagační materiály města Svitavy.

První míst v kategorii seniorů vybojoval Tomáš Hlavinka z Litovle výkonem 1682 bodů, druhý Michal Gryc z Uničova získal 1482 bodů a třetí skončil Michal Klimeš ze Svitav, který nalétal 1396 bodů.

Mezi žáky byl první Tomáš Kunčák výkonem 336 bodů, druhý David Hladký, 307 bodů a na třetím místě Martin Kunčák se 150 body – všichni tři ze Svitav.